Selasa, 24 Mei 2016

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Nieodpowiednio konserwowane ogrodzenia z drewna prędko się destruują i mogą ostatecznie zgubić swój dotychczasowy urok i właściwości. Decydując się na używanie drzewa na płot powinno się poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba rozpocząć od należytego oraz skrzętnego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego uzależniony jest efekt finalny naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do osłony i dekoracji sztachet z drzewa istotne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Jak asekurujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanieść następne amalgamaty, jakie zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od środka, ale nie stworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi i opieki.

Zgoła inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ów odmiana ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji w związku z tym dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar